Pismo do Rektora w sprawie Domu Seniora

Kraków, 19 marca 2019 roku

Jego Magnificencja                                                  Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prof. dr hab. med. Wojciech Nowak

Wasza Magnificencjo, Panie Rektorze,

Nawiązując do idei podjętej przez Pana Rektora Franciszka Ziejkę, Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Jagiellońskiego postanowiła zwrócić się do Pana Rektora z uprzejmą propozycją rozważenia możliwości zaadaptowania jednego z budynków przy ul. Kopernika, który zostanie zwolniony w związku z budową nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego, na potrzeby Przystani Profesorskiej.

Byłby to dom dla weteranów pracy uniwersyteckiej, którzy całe swoje życie skoncentrowali na aktywności akademickiej i w starszym wieku nie mają, mimo potrzeby, należytej opieki ze strony odpowiednich osób. Sądzimy, że istnienie na Uniwersytecie odpowiednich wydziałów daje możliwość zorganizowania takiej opieki.

Uprzejmie prosimy o rozważenie powyższej koncepcji, gdyż lokalizacja wymienionego przedsięwzięcia przy ul. Kopernika wydaje się być  optymalna.

Jeśli  istnieją możliwości na realizację przedstawionej koncepcji, to pozwalamy sobie liczyć na to,  że Wasza Magnificencja podejdzie do przedsięwzięcia zainicjowanego przez Pana Rektora Franciszka Ziejkę z właściwą sobie serdecznością.

Prosimy o przyjęcie wyrazów szacunku

Za

Komisję Zakładową NSZZ „Solidarność” UJ